#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

Navigace

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

google-play-downloadapp-store-download

Pálení klestí

Plánované palení klestí nahlaste zde

Digitální povodňový plán

Kronika obce

Elektronická kronika obce

roky 2009-2013

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Obsah

8. ročník Dětské Olympiády Mikroregionu Hrádecko – Chrastavsko

Typ: ZŠ a MŠ
8. ročník Dětské Olympiády Mikroregionu Hrádecko – Chrastavsko Letošní sportovní soutěž pro děti prvního stupně základních škol byla zaměřená na děti 5. ročníku. Z našich devíti dětí 5. ročníku jsme sestavili pětičlenné družstvo v tomto složení: Adéla Hofmanová, Izabela Kubátová, Vojtěch Nevečeřal, Michael Petřík a Štěpán Renner.

Soutěžní dopoledne pořádala obec Hrádek nad Nisou v rekreačním areálu Kristýna. Samotné soutěže organizoval Dům dětí a mládeže Drak. Olympiáda se skládala ze 7 sportovních disciplín: Sprint na 60 metrů – štafeta družstva, jízda na koloběžce – štafeta družstva, Lukostřelba – každý měl 3 pokusy, Vytrvalostní běh na 500 metrů – štafeta družstva, skok přes švihadlo – každý skákal 1 minutu, orientační běh – družstvo mělo 5 minut, aby si rozdělilo prostor vyznačený v mapě a snažilo se najít a orazit do připraveného závodního archu všechny kontroly. Kontroly byly ohodnocené od 10 do 30 bodů ( podle vzdálenosti a obtížnosti vyhledání). V této disciplíně jsme kromě jedné kontrolky našli všechny, což do té doby nezvládl nikdo.

V celkovém hodnocení jsme se umístili na stupních vítězů na druhém místě, mezi dvěma družstvy ZŠ Mníšek a Oldřichova v Hájích z téže školy. Celkově soutěžilo 13 družstev ze všech škol mikroregionu. Vzhledem k tomu, že naše děti za sebou nechaly družstva z velkých škol jako je Hrádek nad Nisou a Chrastava, kde mohou soutěžící vybírat z několika tříd a ne z devíti jednotlivců, jsem s výkonem našich sportovců velmi spokojená. Děti jsem doprovázela já a paní vychovatelka Petra Smolová mohutným povzbuzováním u každé disciplíny. Myslím, že jsme si to všichni velmi užili. Děti se zapojily do disciplín s velmi sportovním duchem, byly ochotné bojovat do posledního dechu, navzájem se povzbuzovaly a celkově mezi námi vládla velmi nadšená týmová nálada.

Této sportovní soutěže se účastníme každý rok a již tři roky po sobě jsme vybojovali 2 místo. Děti si vysloužily velké gratulace od všech spolužáků i personálu školy a každý byl odměněn zmrzlinovým pohárem.

 

Odkaz na článek o pohár mikroregionu. Když se proklikáte fotkami až na závěr – vyhlašování vítězů, tak tam jsou naše děti.

http://www.mikroreg.info/page4.aspx?zaz=752-2480


Vytvořeno: 27. 5. 2023
Poslední aktualizace: 27. 5. 2023 15:56
Autor: Správce webu