rozšířené vyhledávání ...

Obsah

Železný muž a žena 2022

V sobotu 20.8. proběhl v naší obci závod Železný muž a žena 2022.

Tento závod má v naší obci dlouholetou tradici. V souvislosti s ním vás jako první jistě  napadne jméno Petr Lövl. Ten se letos z pracovních důvodů nemohl organizace ujmout. A protože by byla  škoda závod  vynechat,  zaskočil za něho letos Jiří Salaba a jeho tým.

Sobotní deštivé ráno  přineslo otázku: "Bude vůbec někdo závodit?" Jasnou odpověď jsme dostali na hrázi přehrady Mlýnice ve 14:00. I přes nepřízeň počasí přišlo 33 natěšených zavodníků, mezi kterými byly letos i děti!  A to hned 6. Tobík Malaga, Valča Malá a Kačka Syrůčková si dali běh a kolo, Anetka Kučabová běh za tým a 2 naši borci, Hynek Syrůček a Adam Trs, zvládli kompletní triatlon.

V kategorii mužů kraloval Lukáš Drašner (čas 35:39) před Hynkem Syrůčkem st. (36:06) a Standou Dvořanem (36:30).

Ženy se o umístění na bedně podělily takto : 1. Olga Dušátková (50:25), 2. Dana Krajczyová (56:08).

V závodu družstev patřila rvní přička triu Radek Kučera, Viktor Vích a Ota Ungerman (34:51). Za nimi dorazili Rudolf Mertlík, Petr Harscuba a Pavel Kvasnička (36:10). O třetí místo se pri závěrečném dojezdu cyklistů tvrdě bojovalo. Nakonec bronz braly Božena Koubová, Blanka a Anetka Kučabovy (41:14).

Klobouk dolů před všemi  závodníky. Byli jste úžasní. Počasí neodradilo ani diváky, kterých byla hojná účast a parádně  fandili.

Vyhlášení výsledků proběhlo na fotbalovém hřišti, kde nechyběl tradiční gulášek a pivko, a kde  pokračovala následná zábava.

Rádi bychom poděkovali Markétě Hruškové, která závod zajišťovala jako zdravotnická pomoc v tandemu s Víťou Markem ve voze SDH Nová Ves. Velké díky také patří záchranné vodní jednotce z Krásné Studánky, která jistila plaveckou část, TK Advaitě za pomoc na trati a samozřejme všem, kteří se kolem připrav a organizace točili: Jirka Salaba, Hynek a Katka Syrůčkovi, Jarda Postl, Mára Smolík, Martin Kverka, Věrka Halířová a Gabča Frusová.

Vytvořeno: 23. 8. 2022
Poslední aktualizace: 23. 8. 2022 20:36
Autor: Správce webu